NEAKTIVNÍ!!! -> Najdete mě na anime-ai.blog.cz (Mitsuki-chan)

Stars

Gerard Butler

9. září 2012 v 8:29 | Christeen
Gerard Butler >Gerry<
Gerard Butler je vynikající herec. Narozený dne 13. 11. 1969 ve Skotském Glasgow. Se svými stoosmdestáti osmi centimetry a sexy postavou byl nespočetkrát prohlášen za jednoho z nejvíc sexy muže světa. Je to nejen nadaný herec, ale i výborný zpěvák, který produkuje filmy.
Ve svých dvanácti letech debutoval ve slavném Glasgowském divadle Kings Theatre v muzikálu Oliver. Šel studovat práva, ale po sedmi letech toho nechal a vrátil se na divadelní prkna v Londýně. (pozn. admin. Myslím, že je to jenom dobře.) V roce 1996 se objevil v oceňované adaptaci filmu Trainspotting. Následně se objevil v mnoha divadelních hrách.
Ve filmové branži debutoval v roce 1997 u snímku Johna Maddena Paní Brownová s Judi Dench. Mezi jeho filmy, ve kterých začínal najdeme kupříkladu Bílé lži, Fast food a jiné. Ztvárnil hlavní postavu ve filmu Drákula 2000. Film vypráví o Drákulovi, který je skupinou zlodějů, ktřeí jsou vybaveni vyspělými technickými pomůckami. Objeví náhodou kryptu ve starožitnictví, které chtěli vykrást. Nakonec se jim povede probudit Drákulu ve dvacátém století. Ten se však musí vydat za jadnou new Orleanskou dívkou jménem Mary, které se o něm už dlouhou dobu zdá v snech... (Pozn. admin.Nebudu vyprávět, jak to dopadne, koukněte se... Je to horor, ale ne tak, že byste nemohli spát po shlédnutí.) Také hrál hlavní roli ve filmu Attila vůdce Hunů.
V roce 2004 ce GB objevil ve snímku Fantom Opery (moje srdeční záležitost). Tento film vypráví o muži, který byl nenáviděn svou matkou kvůli své tváři. Lidé se mu vysmívali, báli se ho, jen s ním nedokázali soucítit a to jen kvůli tomu, že se narodil s genetickou vadou. (Pozn. Admin. Snažím se sem nezatahovat i knížku, abych neřekla něco, co ve filmu není.) Tento muž se zamiloval do dívky, pro níž byl Andělem hudby. Dívka, Christine Daaé mu jeho lásku neopětovala. (Pozn. Admin. Podle knížky se jí hnusila jeho tvář.) Pro ni byl jen přítel a ochránce. Christine milovala však vikomta de Changy, kterého se náš Fantom snažil zbavit. Jak bylo vidět na hřbitově a pak i, když si měla Christine vybrat, jestli nechá Raula zemřít a nebo, zda vikomt přežije a ona zůstane s "Duchem Opery". Nicméně to byl bod, odkud opravdu nebylo návratu... (Pozn. Admin. Příběh zaznamenaný v knihách a filmech podle nich natočených, je skutečný.) GB se podle zdrojů bál, jak to zazpívá, protože on není operní zpěvák. (Pozn. Admin. Myslím, že to dal za jedna)
Jedna z jeho dalších nejznámějších rolí je Leonidas v 300: Bitva u Thermopyl. Ano, všicni znají, když tam řve: "Tohle je SPARTAAAAAAAAAAAA!" To je asi nejznámější.
Další jeden z jeho filmů je Nim´s Island (Zapomenutý ostrov), kde hraje dvojroli, Alex Rover a Jack Rusoe.
V červenci 2009 proběhla premiéra komedie The Ugly Truth, která mu dává možnost uplatnit i výrazný komediální talent. V září 2009 byl dále uveden do kin akční film Gamer, ve kterém hraje hlavní roli Kabela, který se snaží dostat ze hry... (Pozn. Admin. Nebudu rozepisovat)... Jednoduše, je to úžasný film, ve kterém je láska, sex, peníze, akce a střílení především. V březnu 2009 byl natočen thriller Ctihodný občan. GB namluvil i postavu Vikinga Stoicka ve filmu Jak vycvičit draka.
V roce 2010 se v Srbsku natáčel režijní debut Ralpha Fiennese "Coriolanus" podle Shakespearovy tragédie, titulní roli vytvořil R. Fiennes, G. Butler zahrál roli jeho protivníka, náčelníka Volsků Tulla Audifia. Film byl promítán na filmovém festivalu Berlinale v únoru r. 2011, v Srbsku krátce poté, jeho světová premiéra proběhne v září na filmovém festivalu v Torontu a poté v USA a dalších zemích. V téže době natáčel i hlavní roli ve filmu "Machine Gun Preacher", skutečném příběhu Sama Childerse, který byl v mládí "motorkářem", dealerem drog, pak se obrátil k Bohu a stal se misionářem v Súdánu, kde zachránil stovek místních dětí před údělem vojáků.
V současné době již je ukončeno natáčení filmu "Playing the Field", kde hraje bývalého fotbalového hráče, který trénuje žákovské družstvo a současně přitahuje matky malých hráčů. Připravuje se natáčení filmu "Mavericks", kde hraje trenéra předčasně zemřelého známého surfaře.
Komentář: Děkuji, že jste si to celé přečetli. Dříve či později se objeví i něco více o Fantomovi opery, protože ten film já miluju. Miluju i ty knížky a vše, co s tím souvisí. Tak prosím chápejte, že se občas rozvášnim, ale budu se snažit nevykváknout vše o knížce, nebo filmu... Děkuji za přečtení a zanechte prosím komentář.
 
 

Reklama